Зареєстрована в Естонії компанія NT Marine, яку пов'язують з білоруським бізнесменом Миколою Воробйом, отримала майже 50% всіх квот на постачання вугілля для України з Росії.

Про це повідомляє російський «РБК», посилаючись на дані про отримані на постачання вугілля квоти, копії яких є у редакції.

Загалом компанія має поставити до України близько 600 тисяч тонн енергетичного та коксуючого вугілля у грудні 2019 року. На кожній тонні компанія буже отримувати близько 10 доларів прибутку.

NT Marine зареєстрована в Естонії та формально належить Олексію Чулецю, однак за даними учасників ринку, компанія входить до групи інтересів білоруського бізнесмена Миколи Вороб’я.

Затверджені квоти для компанії NT Marine означають, що вона стане найбільшим постачальником російського вугілля до України, адже решту квот розділили між собою одразу декілька великих постачальників.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

Наприкінці липня через дефіцит російського вугілля Луганська ТЕС вимушена була перейти на спалення газу. Це зробило вироблену нею електрику набагато дорожчою.

Поділитись: