Пов’язані з Медведчуком структури могли постачати паливо з Росії в Україну за заниженими цінами — ДБР перевіряє схему
Працівники Державного бюро розслідувань перевіряють інформацію про можливе постачання до України дизельного пального з Росії за заниженими цінами. Везли сировину нібито структури, наближені до народного депутата від партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука.
Про це заявили у пресслужбі ДБР.
За оперативною інформацією, на початку жовтня до одного з терміналів Миколаївського морського порту прибуло іноземне судно під прапором Панами. Через декілька днів цей же термінал прийняв інше іноземне судно під прапором однієї з країн Європейського Союзу.
Згідно з документами, судно доставили на адресу української компанії, яку пов’язують із Медведчуком. У кожному судні було понад 30 тонн нафтопродуктів.
Правоохоронці встановили, що задекларована постачальниками ціна була майже вдвічі меншою за ринкову. Це дало змогу ділкам мінімізувати сплату обов’язкових митних платежів на мільйони гривень.
Також попередньо слідство встановило, що ці судна за останній рік заходили у порти Росії, а товар має російське походження.
Яким буде покарання?
Правоохоронці відкрили справу за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 8 500 до 17 тисяч гривень.
У межах справи працівники ДБР разом зі спеціалістами з регіональної торгово-промислової палати та Державної митної служби оглянули затримані судна та заявлений до розмитнення товар.
Фахівці відібрали зразки палива й направили їх на дослідження. Експертиза має встановити, чи відповідає сировина заявленій якості та коду Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.
Зараз правоохоронці перевіряють можливу причетність посадовців до цього злочину.
Нелегка доля кума Путіна в Україні
У травні 2021 року Медведчуку та його однопартійцю Тарасові Козаку оголосили підозру в державній зраді (стаття 111 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 15 років ув’язнення) та порушенні законів і звичаїв війни (стаття 438 Кримінального кодексу; максимальне покарання — до 12 років позбавлення волі).
Депутатів вважають причетними до трьох епізодів: замах на розкрадання природних ресурсів України, передання секретної інформації про Збройні Сили та організація підривної діяльності.
13 травня Печерський суд Києва відправив Віктора Медведчука під цілодобовий домашній арешт до середини липня. Згодом апеляція залишила цю ухвалу в силі, а Печерський суд продовжив її до 28 жовтня. У серпні Офіс генпрокурора заявив про завершення досудового розслідування у справі.
У жовтні Медведчуку оголосили нову підозру за статтями про державну зраду та сприяння діяльності терористичної організації. Він нібито перешкоджав отриманню Україною дешевого вугілля з Південної Африки під час енергетичної кризи. Прокуратура просила взяти політика під варту із заставою в мільярд гривень, але суд 12 жовтня залишив запобіжний захід без змін.
- Поділитися: