До Верховного суду надійшли позови проти авіакомпанії SkyUp, які нібито подала Оксана Пасенко. Вона раніше заявила, що не є позивачкою у справі, але через звернення від імені якої Баришівський райсуд позбавив ліцензії перевізника.

Про це повідомляють «Схеми».

SkyUp оскаржує рішення про позбавлення ліцензії в апеляційному суді. Однак журналісти виявили на сайті «​Судова влада України» дві скарги від імені Пасенко до Касаційного цивільного суду у складі Верховного суду.

Предметом позову значиться захист прав споживачів та ​«припинення дії, яка порушує право та примусове виконання обов’язку в натурі»​ Тобто, йдеться про виконання рішення Баришівського суду про скасування ліцензії SkyUp.

У компанії заявили, що обидві скарги — «абсолютно безглузді».

«За інформацією, отриманою з інформаційного центру Касаційного цивільного суду ВС, одна скарга від нібито Пасенко — на ухвалу Київського апеляційного суду про відкриття апеляційного провадження, а друга — на визначення цього ж суду про зупинку справи до моменту розгляду питання щодо відведення судді, яке заявив адвокат Пасенко. При цьому, на момент подачі скарги дане питання вже було вирішене, відведення задоволене, призначено новий склад суду», — сказав «Схемам» директор з юридичних питань компанії SkyUp Airlines Дмитро Толкачов.

12 червня стало відомо, що Баришівський суд Київської області призупинив ліцензію на здійснення перельотів українській авіакомпанії SkyUp. За словами представників авіакомпанії, позов подала особа, яка навіть не була її клієнтом.

SkyUp оскаржила рішення суду в апеляції, згодом в уряді доручили забезпечити діяльність української авіакомпанії.

Журналісти знайшли жінку, нібито за позовом якої суддя позбавила перевізника ліцензії. Водночас жінка заявила, що послугами SkyUp ніколи не користувалася і позов не подавала.

Після цього ДБР розпочало провадження проти судді, яка Баришівського суду, яка позбавила ліцензії SkyUp.

Суддя Олена Литвиненко написала заяву про звільнення з посади, але пізніше передумала.

Поділитись: