Солом’янський районний суд Києва залишив без розгляду позов Ігоря Коломойського, що мав на меті заблокувати роботу юридичних радників та консультантів Національного банку, ПриватБанку та Міністерства фінансів України.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

«Ексакціонер ПриватБанку намагався визнати недійсними та розірвати укладені договори з компаніями Kroll, AlixPartners, Hogan Lovells, «Астерс». Держава залучила ці компанії до фінансового розслідування діяльності колишніх власників ПриватБанку. Також юридичні радники супроводжують судові процеси щодо націоналізації банку в Україні та за кордоном», — йдеться у повідомленні.

Суд залишив без розгляду поданий Коломойським у грудні 2017 року позов через ненадання ним обґрунтування позовних вимог.

«Вважаємо неприпустимим створення перешкод для розслідування подій, що призвели до багатомільярдної нестачі капіталу ПриватБанку та додаткових витрат для держави на суму більш як 155 млрд грн», — прокоментував рішення суду начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку Віктор Григорчук.

У грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери ПриватБанку вивели понад 5,5 мільярдів доларів. Кредити, які видавав ПриватБанк юридичним особам, використовувались для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів та груп пов’язаних з ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла близько 10 років.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Уже націоналізований ПриватБанк подав низку позовів проти своїх колишніх власників, зокрема в США. Так, 23 травня 2019 року стало відомо, що державний ПриватБанк подав до американського суду у штаті Делавер позов проти своїх колишніх власників — олігархів Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. У позові державний банк вимагає відшкодувати збитки на «сотні мільйонів доларів», яких, за словами юристів ПриватБанку, колишні власники завдали йому до націоналізації.

Поділитись: