Колишньому співробітнику швейцарської фінансової компанії UBS Олександру Залускі та його колезі загрожує великий штраф через крадіжку таємної інформації, яку він підгледів у смартфоні іншого пасажира поїзду, у якому у 2014 році їхав з Британії у Францію. Як пише Bloomberg, екс-працівник компанії побачив у смартфоні сусіда інформацію про угоду на суму у 15 мільярдів доларів і передав її колегам.

Крім Залускі, штраф загрожує іншому співробітнику UBS, причетному до інциденту, також під загрозу санкцій потрапила сама компанія.

Залускі підгледів інформацію, яка вважалась таємною, у смартфоні свого сусіда у поїзді — співробітника фінансової фірми Lazard Вінсента ле Страдіка, який їхав поряд із ним 5 років тому.

У телефоні ле Страдік вів ділове листування з колегами, у якому йшлося про угоду на $15 мільярдів, в ході якої французька телекомунікаційна компанія Iliad планувала придбати контрольний пакет американської компанії T-Mobile US. Анонсувати угоду планувалось через 2 тижні.

Побачивши окремі повідомлення, Залускі одразу ж написав своєму колезі Крістіану Лезьєру. Згодом він з'ясував інші подробиці листування і також передав їх колезі.

Лезьєр дійшов висновку, що йдеться про вихід компанії Iliad на американський ринок, зібрав команду UBS, яка у свою чергу склала конкуруючу пропозицію компанії.

Як пише Bloomberg, минулого тижня представники французького фінансового регулятора звинуватили Залускі та його колегу Лезьєра у передачі колегам з UBS інсайдерської інформації. Тепер їм загрожують штрафи у розмірі 45 тисяч і 400 тисяч євро відповідно, а компанії UBS — у сумі 1 мільйон євро.

Нині Залускі вже не є співробітником UBS і заперечує, що він у чомусь винен. За його словами, ле Страдік хоче перекласти на нього відповідальність за власний провал.

У свою чергу Лезьєр не вважає себе винним: він стверджує, що лише виконував робив свою роботу — збирав інформацію для вибудовування комерційних відносин і підготовки нової угоди.

Раніше повідомлялось, що данський банк можуть оштрафувати на $630 млн за участь у відмиванні коштів.

Поділитись: