Банкіри та страховики, яких опитали у Національному банку України, вважають, що найбільшими ризиками для фінансової системи України є корупція та діяльність правоохоронних органів.

Банкіри та страховики, яких опитали у Національному банку України, вважають, що найбільшими ризиками для фінансової системи України є корупція та діяльність правоохоронних органів.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Там запровадили практику опитування провідних банкірів та учасників фінансового ринку про поточний стан фінансової системи та перспективи розвитку економіки України. Зокрема, у першому опитування взяли участь 23 респонденти з найбільшою часткою на ринку (15 банків, 4 страхові та 4 інвестиційні компанії).

Так, більшість респондентів (64%) зазначило, що наразі стан фінансової системи задовільний, 23% вважають його поганим.

Щодо перспектив розвитку фінансової системи України 35% респондентів повідомили, що він покращиться, а 13% вважають навпаки.

«Майже половина респондентів не бачить змін у стані фінансового сектору та не очікують на них найближчим часом», — зазначають в прес-службі НБУ.

Крім цього, майже половина опитаних банкірів та учасників фінансового ринку вважають його ризиковим. Найбільші ризики, які фінансисти вбачають у своїй діяльності, стосуються рівня корупції, діяльності правоохоронних органів та судової системи.

«До п’ятірки найбільших джерел нестабільності входять також політична та соціальна ситуація в країні, стан співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, стан захисту прав кредиторів та інвесторів, а також шахрайство і кібернетичні загрози», — додають в Нацбанку.

Раніше про перспективи економіки України розповідали економісти VoxUkraine. За їхніми прогнозами, Україні може невистачити коштів для виплати поточних боргових зобов'язань, через що вона може оголосити дефолт напередодні виборів. Ще там стверджують, що у разі погіршення ситуації на світових ринках, ВВП України може впасти на 10-15%, а курс долара зрости у декілька разів.

Також в НБУ повідомляли, що у разі відсутності траншу МВФ, там готові запровадити жорсткі валютні обмеження.

Поділитись: