Національний банк України допускає запровадження жорсткої монетарної політики та валютних обмежень у разі, якщо Міжнародний валютний фонд не виплатить Україні черговий кредитний транш.

Національний банк України допускає запровадження жорсткої монетарної політики та валютних обмежень у разі, якщо Міжнародний валютний фонд не виплатить Україні черговий кредитний транш.

Про це повідомив очільник Нацбанку Яків Смолій під час спільної конференції центробанків України та Польщі 31 травня.

«Якщо буде зростати інфляційний тиск, то безумовно НБУ буде посилювати монетарні інструменти для стримування інфляції, будемо запроваджувати певні обмеження для попередження виводу капіталу з України», — заявив Смолій.

Він також повідомив, що питання про сценарій розвитку подій у разі відсутності траншу макрофінансової допомоги МВФ обговорювався на засіданні комітету монетарної політики НБУ.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Водночас, у квітні уряд вже сплатив 127 мільйонів доларів боргів.

Крім цього, на початку року борг України перед МВФ становив 12 млрд доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну скасувати мораторій на продаж землі

Поділитись: