УКРАЇНА

Transparency закликала комісію прокурорів об’єктивно розглянути скаргу на Холодницького

5 квітня, 2018 23:04
УКРАЇНА/Transparency закликала комісію прокурорів об’єктивно розглянути скаргу на Холодницького
Зберегти
Вигляд
Антикорупційна організація Transparency International Україна заявляє, що уважно стежить за перебігом подій довкола керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Антикорупційна організація Transparency International Україна заявляє, що уважно стежить за перебігом подій довкола керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

Про це йдеться у заяві Transparency International Україна.

Правозахисники вважають, що витік конфіденційної інформації, тиск на суддів і підбурювання свідків до неправдивих свідчень «є, очевидно, неприпустимими діями для керівника антикорупційного органу».

Водночас у TI Україна зазначили, що перед тим, як робити деталі розслідування щодо Холодницького надбанням громадськості,  «ГПУ та НАБУ зобов’язані були спершу отримати дійсно вагомі докази».

Правозихисники закликали членів Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії прокурорів (КДКП) та співробітників ГПУ дотримуватися юридичної чистоти процесу.

«Об’єктивний розгляд ситуації в КДКП та розслідування кримінального провадження повинні довести спроможність антикорупційних органів до самоочищення», — йдеться у заяві.

У TI Україна висловили сподівання, що факт розслідування «не вплине на конструктивність співпраці між прокурорами САП та детективами НАБУ».

Нагадаємо, 30 березня голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник публічно виступив проти голови САП Назара Холодницького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як боротьба з корупцією привела детективів НАБУ в кабінет головного антикорупційного прокурора

Керівник НАБУ звинуватив колегу із САП у розголошенні матеріалів кримінальних справ та перешкоджанні роботи НАБУ. В якості доказів пообіцяв оприлюднити записи розмов Холодницького, які наразі не є публічними.

3 квітня Холодницький прийшов на допиту до ГПУ. Він повідомив, що слідчі дії щодо нього почали «за вимагання хабара». Також Холодницький проситиме про відсторонення з посади глави САП на час розслідування.

Раніше НАБУ оприлюднило розмови глави САП Холодницького.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Жучки в акваріумі»: 5 розмов у кабінеті Холодницького, які записали детективи НАБУ

Пов`язані новини