Представниця України в Гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко
Фото:

Громадське

Представниця України в Гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявила, що заяви представників самопроголошеної «ДНР» про пропозицію щодо обміну заручниками — неправдиві.

Геращенко зазначила, що вони є «відверто неправдивими та маніпулятивними».

«Російські пропагандистські медіа розповсюдили відверто маніпулятивні і неправдиві заяви своїх маріонеток з контрольованих РФ ОРДЛО про звільнення заручників», — написала Геращенко.

Геращенко вказала, що Україна передала конкретні списки на обмін і запропонувала звільнити заручників 27 грудня 2018 року в форматі 23/23 (росіян в українських тюрмах на політв‘язнів Кремля) і 66/19 (помилуваних сепаратистів на військових і цивільних в окупованих територіях).

За її словами, Україна зробила пропозицію в присутності ОБСЄ і передала їх Росії в письмовій формі.

«Ті (представники російської сторони — ред.) категорично відмовилися, ще й озвучили через своїх кишенькових потішних прєдставітєлєй брехливу і маніпулятивну інформацію про заручників».

Після засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 4 грудня на ресурсах бойовиків з'явилася заява так званої омбудсмен самопроголошеної «ДНР» Дар'ї Морозової. У ній йдеться про пропозицію бойовиків обміняти заручників з Україною в форматі «всіх на всіх».

«Сьогодні на засіданні гуманітарної підгрупи в Мінську зробила офіційну пропозицію українській стороні зробити обмін заручників у форматі «всіх на всіх» 27 грудня 2018», — сказала вона.

Зазначимо, що представники самопроголошених республік не є офіційною стороною переговорів у Мінську.

6 листопада Ірина Геращенко повідомляла, що українська сторона ще раз звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Москва заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile