Міністерка фінансів Оксана Маркарова може залишитися працювати на своїй посаді і в новому уряді, який сформує коаліція після дострокових парламентських виборів.

Таку можливість не виключив представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус, передає «Укрінформ».

Зокрема, відповідаючи на запитання журналіста про те, чи продовжить Маркарова працювати міністеркою фінансів у новому уряді, Герус зазначив: «Можливо. Вона — фаховий міністр. Треба подумати, яке рішення ухвалити».

Водночас Герус додав, що кандидатури нових очільників міністерств Кабміну ухвалюватиме прем’єр-міністр, кандидатуру якого має запропонувати коаліція, яка сформується у новому парламенті.

Нагадаємо, що Верховна Рада призначила Оксану Маркарову міністеркою фінансів України 22 листопада 2018 року. Маркарова виконувала обов’язки міністра фінансів від часу відставки колишнього міністра Олександра Данилюка — 7 червня 2018 року.

Звільнення Данилюка з посади міністра відбулось після загострення відносин між ним та прем'єром, викликане відмовою назначати нового заступника міністра. 23 травня Данилюк покинув засідання Кабміну, а сам уряд без нього ухвалив низку рішень стосовно міністерства фінансів.

Зокрема, на закритому засіданні уряд перепідпорядкував Державну фіскальну службу напряму собі та виключив Міністерство фінансів з переліку відомств, з якими має узгоджувати свої рішення.

Данилюк назвав ці постанови уряду незаконними та заявив, що буде їх оскаржувати після публікування.

Поділитись: