Уряду запропонують змінити критерії, за якими визначають, чи буде родина отримувати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.

Про це повідомив представник президента в Кабінеті міністрів України Андрій Герус в ефірі одного з українських телеканалів, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, таке рішення уряд має ухвалити через те, що за останній рік кількість отримувачів субсидії зменшилась майже вдвічі.

«Минулого року були зміни до критеріїв визначення субсидіантів… Було майже 7 мільйонів субсидіантів, а на початку цього року ця кількість скоротилася до 3,6 мільйона осіб, тобто майже вдвічі. Деякі пенсіонери, які мали прописаних внуків, минулого року і цього року не отримували субсидії», — заявив Герус.

Він заявив, що відповідно до пропозиції, яку Офіс президента надав уряду, таким пенсіонерам будуть виплачувати субсидії.

Також Герус закликав максимально спростити процедуру отримання субсидій.

Раніше Герус пропонував розширити програму виплати субсидій на 1 мільйон сімей.

Також повідомлялось, що виплату субсидій у грошовій формі вирішили продовжити і після опалювального сезону.

12 березня українцям, які не отримують пенсії, почали виплачувати субсидії грошима. Пенсіонери почали отримувати субсидії у грошовій формі від початку березня. Тим, у кого немає банківської картки субсидія разом з пенсією прийшла готівкою через Укрпошту.

Монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

6 лютого Кабмін затвердив перехід до виплати субсидій готівкою з березня 2019 року.

Поділитись: