Представник президента у Кабінеті міністрів України Андрій Герус вважає, що до системи нарахування субсидій на оплату комунальних послуг необхідно внести зміни, які дозволять поширити її на 1 мільйон родин.

Про це Герус повідомив в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Ми аналізуємо, як можна змінити критерії для того, аби люди, які дійсно потребують допомогу, змогли отримати субсидії. За моїми оцінками, мова йде десь про додатковий мільйон сімей, яким також можна надавати адресну допомогу», — повідомив Герус.

Він вважає, що розширення програми субсидій має стати відповіддю влади на запит суспільства щодо зниження тарифів на комунальні послуги, зокрема газ та опалення. Водночас Герус зауважив, що можливості нового уряду у сфері зниження цін на газ будуть обмеженими.

Раніше Герус пропонував розширити програму виплати субсидій українцям за допомогою коштів, які бюджет отримає від запровадження додаткових мит на російський скраплений газ та дизельне пальне, яке постачається трубопроводами.

Раніше стало відомо, що виплату субсидій у грошовій формі вирішили продовжити і після опалювального сезону.

12 березня українцям, які не отримують пенсії, почали виплачувати субсидії грошима. Пенсіонери почали отримувати субсидії у грошовій формі від початку березня. Тим, у кого немає банківської картки субсидія разом з пенсією прийшла готівкою через Укрпошту.

Монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

6 лютого Кабмін затвердив перехід до виплати субсидій готівкою з березня 2019 року.

Поділитись: