Представник КМДА склав адміністративний протокол через банер із зображенням політв'язня Олега Сенцова на фасаді Будинку кіно у Києві. Однак він вирішив не вручати цей документ активістам, які вивісили банер із Сенцовим, і пішов.

Представник КМДА склав адміністративний протокол через банер із зображенням політв'язня Олега Сенцова на фасаді Будинку кіно у Києві. Однак він вирішив не вручати цей документ активістам, які вивісили банер із Сенцовим, і пішов.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Нагадаємо, у Києві на фасаді Будинку кіно активісти, які вимагають звільнення українських політв'язнів, вивісили англомовний банер із закликом звільнити кінорежисера Олега Сенцова. «Одна з цілей вивішування банера — привернути увагу іноземних вболівальників до голодування Олега Сенцова, який оголосив його незадовго до початку Чемпіонату світу з футболу в Росії», — повідомляли активісти.

У суботу 26 травня представники Управління з питань реклами КМДА звернулись до активістів і змусили зняти банер із зображенням Сенцова. Банер змушували зняти у зв'язку з тим, що він нібито вважається політичною рекламою. А це, у свою чергу суперечить вимогам УЄФА щодо проведення фіналу Ліги Чемпіонів у Києві. У разі відмови зняти банер активістам загрожував штраф у сумі 49 тисяч гривень.

Як повідомив Громадському художник, учасник ініціативи #FreeSentsov Володимир Кузнєцов, активісти завдяки юристам владнали суперечку із представниками КМДА і банер залишили на будівлі.

Водночас, як повідомляє кореспондентка Громадського, до Будинку кіно прийшов представник КМДА почав і складати протокол про адміністративне правопорушення. Це у свою чергу, 

Оскільки інтереси активістів представляє юрист Юрій Мельниченко, протокол склали на його ім'я. Юриста обвинувачують у порушенні порядку розміщення реклами.

Після того, як посадовець КМДА склав протокол, він не вручив його і пішов, повідомила журналістка Громадського.

Як пояснив Громадському юрист Мельниченко, представники КМДА не уповноважені стягувати штраф і визначати правопорушення. Це може встановлювати спеціальна комісія. 

Раніше столичний принтцентр відмовився друкувати листівки із Сенцовим через «політичний характер».

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Що робить українська влада для звільнення Сенцова, як реагують на вимогу українця у Росії та в світі та який стан здоров'я Олега — Громадське збирає усі заяви та новини стосовно Сенцова: 

#FreeSentsov: Олег голодує

Знімальні групи Громадського побували у ключових містах на шляху їхнього етапу — Москві, Ростові, Челябінську, Лабитнангі. Ми дізналися, в яких умовах їх утримують та які люди опікуються їхніми долями там, куди так і не допустили українських консулів, куди й донині складно дістатися адвокатам.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: