УКРАЇНА

Посадовець КМДА склав протокол через банер із Сенцовим, але не вручив його активістам

26 травня, 2018 21:24
УКРАЇНА/Посадовець КМДА склав протокол через банер із Сенцовим, але не вручив його активістам
Зберегти
Вигляд
lead
Представник КМДА склав адміністративний протокол через банер із зображенням політв'язня Олега Сенцова на фасаді Будинку кіно у Києві. Однак він вирішив не вручати цей документ активістам, які вивісили банер із Сенцовим, і пішов.

Представник КМДА склав адміністративний протокол через банер із зображенням політв'язня Олега Сенцова на фасаді Будинку кіно у Києві. Однак він вирішив не вручати цей документ активістам, які вивісили банер із Сенцовим, і пішов.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Нагадаємо, у Києві на фасаді Будинку кіно активісти, які вимагають звільнення українських політв'язнів, вивісили англомовний банер із закликом звільнити кінорежисера Олега Сенцова. «Одна з цілей вивішування банера — привернути увагу іноземних вболівальників до голодування Олега Сенцова, який оголосив його незадовго до початку Чемпіонату світу з футболу в Росії», — повідомляли активісти.

У суботу 26 травня представники Управління з питань реклами КМДА звернулись до активістів і змусили зняти банер із зображенням Сенцова. Банер змушували зняти у зв'язку з тим, що він нібито вважається політичною рекламою. А це, у свою чергу суперечить вимогам УЄФА щодо проведення фіналу Ліги Чемпіонів у Києві. У разі відмови зняти банер активістам загрожував штраф у сумі 49 тисяч гривень.

Як повідомив Громадському художник, учасник ініціативи #FreeSentsov Володимир Кузнєцов, активісти завдяки юристам владнали суперечку із представниками КМДА і банер залишили на будівлі.

Водночас, як повідомляє кореспондентка Громадського, до Будинку кіно прийшов представник КМДА почав і складати протокол про адміністративне правопорушення. Це у свою чергу, 

Оскільки інтереси активістів представляє юрист Юрій Мельниченко, протокол склали на його ім'я. Юриста обвинувачують у порушенні порядку розміщення реклами.

Після того, як посадовець КМДА склав протокол, він не вручив його і пішов, повідомила журналістка Громадського.

Як пояснив Громадському юрист Мельниченко, представники КМДА не уповноважені стягувати штраф і визначати правопорушення. Це може встановлювати спеціальна комісія. 

Раніше столичний принтцентр відмовився друкувати листівки із Сенцовим через «політичний характер».

Український режисер Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Що робить українська влада для звільнення Сенцова, як реагують на вимогу українця у Росії та в світі та який стан здоров'я Олега — Громадське збирає усі заяви та новини стосовно Сенцова: 

#FreeSentsov: Олег голодує

Знімальні групи Громадського побували у ключових містах на шляху їхнього етапу — Москві, Ростові, Челябінську, Лабитнангі. Ми дізналися, в яких умовах їх утримують та які люди опікуються їхніми долями там, куди так і не допустили українських консулів, куди й донині складно дістатися адвокатам.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини