Спецдоповідач ООН з питань катувань та жорстокого поводження Нільс Мельцер відвідав чотирьох військових Збройних сил України, які зараз перебувають у полоні самоназваної «Донецької народної республіки».

Спецдоповідач ООН з питань катувань та жорстокого поводження Нільс Мельцер відвідав чотирьох військових Збройних сил України, які зараз перебувають у полоні самоназваної «Донецької народної республіки».

«У донецькому СІЗО я говорив з чотирма представниками Збройних сил України, які там утримуються. Я спілкувався з ними індивідуально, але охорона була поруч. Однак це був хороший шанс їх почути, побачити, що стан здоров'я хороший, і, зважаючи на обставини, їхній дух сильний і вони дуже хочуть додому», — розповів він. 

Як стало відомо Громадському з власних джерел — спецдоповідач ООН зустрівся з трьома українськими полоненими військовими — це Богдан Пантюшенко, Олександр Коріньков та Сергій Глондар, а також із полоненим цивільним — Романом Твердим.

Мельцер повідомив, що зустрічі відбувались під наглядом бойовиків.

«Упродовж мого візиту в Україну я мав доступ до територій так званих «ДНР» та «ЛНР», зокрема, і до деяких в'язниць там. На жаль, я не мав можливості обирати, куди саме я можу поїхати, а розмови з ув'язненими не були повністю конфіденційними», — зазначив він.

Також спецдоповідач ООН повідомив, що СІЗО в Луганській області не такі доступні: «Режим дуже суворий, я б сказав деспотичний. Коли ми зайшли до приміщення, всі ув'язнені мусили стати обличчям до стіни. Ми не мали змоги конфіденційно поспілкуватися з жодним і, на жаль, не дізналися, як ставляться до них».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ми побачили деспотичні умови в СІЗО Луганська» — інтерв'ю зі спецпосланником ООН

12 червня в СБУ повідомили, що зібрали свідчення про катування майже 500 українців, утримуваних самоназваними «ДНР/ЛНР».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Про це треба забути, бо може поїхати дах» — звільнений з полону бойовиків Олександр Олійник

27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це був перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

За даними СБУ, на окупованій території Донбасу в полоні залишаються 103 людини. 

Поділитись: