Представник Єврокомісії прийде в Україну для підписання фінансової допомоги на €1 млрд

Заступник керівника Єврокомісії з питань фінансової стабільності Валдіс Домбровскіс приїде до України та підпише програму макрофінансової допомоги від Євросоюзу на суму в 1 мільярд євро.

Про це повідомили в Єврокомісії, передає «Інтерфакс-Україна».

Візит Домбровскіса запланований на 13-14 вересня.

Очікується, що представник Єврокомісії зустрінеться з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом та виконувачкою обов’язків міністра фінансів Оксаною Маркаровою.

Наголосимо, що підписання програми про виділення Україні допомоги не означає автоматичне надання коштів.

Україна може не отримати транш ЄС через відмову скасувати мораторій на експорт лісу.

Це буде вже третій пакет фінансової допомоги ЄС Києву з 2014 року. Перший транш допомоги ЄС Україні на суму 1,6 мільярда євро надійшов Україні у 2014 році. Другий транш на 1,8 мільярдів євро — у 2015 році.

Нагадаємо, що рішення Європейського союзу про виділення Україні 1 мільярда євро позик макрофінансової допомоги набуло чинності 9 липня. Допомога має на меті підтримку прогресу реформ в Україні.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

За розрахунками ЄС, новий пакет макрофінансової допомоги, разом з коштами, виділеними МВФ, має покрити потреби України на економічну стабілізацію та проведення структурних реформ у найближчі 2-2,5 роки.

Раніше у Національному банку заявили, що Україні потрібні 2 транші МВФ до 2019 року для макроекономічної стабільності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile