Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес виступив з пропозицією провести референдум у Каталонії, на якому стоятиме питання розширення автономії регіону.

Прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес виступив з пропозицією провести референдум у Каталонії, на якому стоятиме питання розширення автономії регіону.

Про це Санчес заявив в єфірі радіостанції Cadena Ser, повідомляє AFP.

Іспанський прем’єр зазначив, що йдеться виключно про референдум щодо розширення автономії. Проведення плебісциту щодо незалежності Каталонії Санчес виключає.

Водночас прем’єр-міністр Каталонії Кім Торра заявив в ефірі місцевого громадського телебачення, що питання самовизначення регіону не може обговорюватися «під килимом».

«Процес незалежності незворотній», — підкреслив Торра.

Нагадаємо, 2 липня після затяжної кризи розпочав роботу уряд Каталонії.

Новий прем'єр Каталонії Кім Торра та глава уряду Іспанії Педро Санчес заявили про готовність до переговорів. Щоправда, політики мають різні погляди на долю Каталонії: перший є прихильником незалежності, а другий — виступає проти такого кроку.

Також Санчес пообіцяв «відбудувати мости» з Каталонією, однак не уточнив, яким саме чином.

Після зустрічі із Санчесом Торра заявив, що Каталонія не відмовляється від ідеї незалежності.

1 червня центральна влада Іспанії затвердила новий склад уряду Каталонії без політиків, які втекли за кордон або перебувають у в’язницях.

19 травня Торра включив до складу адміністрації очільників регіону політиків, які виступали за незалежність регіону і наразі перебувають під арештом або залишили країну.

Мадрид відмовився затверджувати цей уряд.

14 травня каталонський парламент обрав члена коаліції «Разом за Каталонію» Кіма Торру прем’єр-міністром автономії.

Торра виступає за незалежність Каталонії від Іспанії. Також він зазначив, що «вважає законним прем’єр-міністром» автономії колишнього каталонського лідера Карлеса Пучдемона.

Сам Пучдемон заявляв, що не претендуватиме на посаду очільника каталонського уряду і запропонував кандидатуру Торри.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Поділитись: