Світ

Афіни і Скоп’є не змогли домовитись про нову назву Македонії

12 квітня, 2018 17:26
Світ/Афіни і Скоп’є не змогли домовитись про нову назву Македонії
Зберегти
Вигляд
Глава МЗС Греції Нікос Котціас після переговорів з македонським колегою Ніколою Дімітровим заявив, що не знайшов консенсусу в питанні нової назви Македонії.

Глава МЗС Греції Нікос Котціас після переговорів з македонським колегою Ніколою Дімітровим заявив, що не знайшов консенсусу в питанні нової назви Македонії.

Про це повідомляє видання Ekathimerini.

«Сьогодні ми зробили позитивні кроки і ми надалі сподіваємося зробити найбільші і найскладніші питання простішими» — заявив  глава грецького МЗС.

Глава МЗС Македонії заявив, що переговори пройшли «в щирій дискусії» , зазначивши, що в питанні назви Македонії очікується прогрес.

Повідомляється, що наступна зустріч міністрів відбудеться в грецьких Салоніках на початку травня.

Зазначимо, що Греція наполягає, щоб рішення назви було «erga omnes», тобто користувалось загальним вжитком, як в середині Македонії, так і закордоном.

Нагадаємо, що переговори, щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Нагадаємо, у Македонії відбудеться референдум про зміну назви країни. Таким чином македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв сподівається завершити суперечку з Грецією, яка триває з 1990-х років і блокує вступ країни в НАТО та ЄС.

5 лютого в Афінах відбулися чергові масові протести з вимогою  перейменувати Македонію.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Пов`язані новини