Прем’єр-міністр Вірменії наказав обшукати та роззброїти «спеціальні служби» олігархів
Прем’єр—міністр Вірменії Нікол Пашинян наказав Службі національної безпеки (СНБ) провести обшуки у «спеціальних служб» олігархів та роззброїти їх через публікацію аудіозапису розмови директора СНБ з начальником Спеціальної слідчої служби.
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян наказав Службі національної безпеки (СНБ) провести обшуки у «спеціальних служб» олігархів та роззброїти їх через публікацію аудіозапису розмови директора СНБ з начальником Спеціальної слідчої служби.
Такий наказ Пашинян дав під час виступу на мітингу кандидата в мери Єревана від блоку «Мій крок» Айка Марутяна, повідомляє «Радіо Азатутюн».
Прем’єр наголосив, що прослуховування очільників правоохоронних органів є «змовою та злочином проти державності Вірменії».
«Я даю розпорядження Службі національної безпеки і поліції в найкоротший термін знайти організаторів цієї змови і піддати їх найсуворішій відповідальності», — підкреслив Пашинян.
Він додав, що правоохоронці мають провести рейди по знищенню «спеціальних служб», створених олігархами і колишніми високопосадовцями, які завезли у Вірменію прослуховуючі пристрої. Також прем’єр наказав провести обшуки у цих службах і роззброїти охоронців, яких найняли олігархи.
Під час виступу він розповів, що в одному з банків заморозили 30 мільйонів доларів, що належать Олександру Саргсяну — брату колишнього президента Вірменії Сержа Саргсяна.
За інформацією джерел Громадського у Вірменії, Пашинян на чолі колони прихильників пішов маршем до центру Єревана. Загалом в акції беруть участь 5-6 тисяч людей.
Зазначимо, що на опублікованому 8-хвилинному запису директор СНБ Артур Ванецян і начальник Спеціальної слідчої служби Сасун Хачатрян обговорюють арешт екс-президента країни Роберта Кочаряна, а також кримінальні справи, порушені проти генсека ОДКБ Юрія Хачатурова и колишнього міністра оборони Мікаела Арутюняна.
Нагадаємо, Кочаряна взяли під варту за звинуваченням у поваленні конституційного ладу Вірменії із застосуванням насильства. Екс-президенту загрожує до 15 років позбавлення волі.
13 серпня Апеляційний суд задовольнив клопотання адвокатів Роберта Кочаряна, скасувавши рішення суду першої інстанції і звільнивши екс-президента з-під варти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ На Арараті зійшов сніг: що змінилося у Вірменії за три місяці нової влади
Його звинуватили у поваленні конституційного ладу у справі про розгін демонстрації 1 березня 2008 року в Єревані після президентських виборів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 100 днів прем'єра Вірменії Пашиняна: перемога з присмаком зради
Сам Кочарян вважає звинувачення сфабрикованими, називаючи їх «політичним переслідуванням».
1 березня 2008 року під час масових акцій протесту, які відбулися після президентських виборів, на яких здобув перемогу Серж Саргсян, відбулися зіткнення між силовикам і учасниками акцій.
Уранці 1 березня 2008 року поліцейські напали опозиційних демонстрантів, які протестували проти офіційних результатів президентських виборів. Пізніше в той же день між протестувальниками та силовиками відбулися зіткнення, унаслідок яких 10 людей загинули, ще понад 250 поранення.
Через 10 років після цих подій обставини загибелі 10 жертв все ще залишаються нез’ясованими.
Адвокати Кочаряна заявили про погрози на їхню адресу.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Арешт екс-президента Вірменії Кочаряна: РФ тисне на суд заявами про «політичне переслідування» — аналітик
- Поділитися: