Екс-президента Вірменії Кочаряна звинуватили у поваленні конституційного ладу в 2008 році
Другого президента Вірменії Роберта Кочаряна звинуватили у поваленні конституційного ладуу справі про розгін демонстрації 1 березня 2008 року в Єревані після президентських виборів.
Другого президента Вірменії Роберта Кочаряна звинуватили у поваленні конституційного ладу у справі про розгін демонстрації 1 березня 2008 року в Єревані після президентських виборів.
Таке обвинувачення екс-президенту висунули у межах кримінальної справи про події 1 березня 2008 року, розслідуваної Спеціальною слідчою службою (ССС), передає «Радіо Азатутюн».
До суду загальної юрисдикції Єревана подали клопотання про обрання запобіжного заходу Кочаряну у вигляді арешту.
Після зміни влади, яка сталася в країні у квітні-травні 2018 року зміни влади, новий глава ССС Сасун Хачатрян в кінці червня заявив, що в ССС є політична воля для того, щоб розкривати справу «1+ березня».
А 3 липня ССС заявила про нові викриття у цій справі, зокрема, про те, що колишнього міністра оборони Мікаела Арутюняна притягнули як обвинуваченого у справі «1+ березня», йому пред'явили звинувачення та оголосили у розшук. Суд ухвалив рішення про заочний арешт Арутюняна.
1 березня 2008 року під час масових акцій протесту, які відбулися після президентських виборів, на яких здобув перемогу Серж Саргсян, відбулися зіткнення між силовикам і учасниками акцій.
Уранці 1 березня 2008 року поліцейські напали опозиційних демонстрантів, які протестували проти офіційних результатів президентських виборів. Пізніше в той же день між протестувальниками та силовиками відбулися зіткнення, унаслідок яких 10 людей загинули, ще понад 250 поранення.
Через 10 років після цих подій обставини загибелі 10 жертв все ще залишаються нез’ясованими.
12 травня 2018 року у Вірменії сформували новий уряд.
8 травня опозиціонера Пашиняна обрали прем’єр-міністром Вірменії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян
Нагадаємо, 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)
Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.
За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна
23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці. Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)
- Поділитися: