Адвокати заарештованого екс-президента Вірменії повідомили про погрози на їхню адресу
Адвокати заарештованого колишнього президента Вірменії, якого звинувачують у поваленні конституційного ладу, повідомили про погрози йобрази насвою адресу.
Адвокати заарештованого колишнього президента Вірменії, якого звинувачують у поваленні конституційного ладу, повідомили про погрози й образи на їхню адресу.
Про це повідомляє Jam.news.
Зокрема, один з адвокатів, Айк Алумян, заявив, що відтоді, як він почав захищати Кочаряна, на його адресу почали надходити погрози. Зорема, у них йдеться, що Алумян «буде покараний», що він «зрадник нації» й буде засуджений разом з Робертом.
Алумян вважає, що правоохоронні органи знають про численні випадки образ та погроз у соціальних мережах, але не роблять ніяких кроків для того, щоб покарати винних. Він також вважає, що погрози на їхню адресу — це спроба чинити непрямий тиск на суд.
«Я ніколи не бачив, щоб до адвокатів було таке ставлення. І для мене це симптоми небезпечних прецедентів. З усіх боків говорять про те, що тиску на суд не буде. І я бачу, що тиску на суд, здається, дійсно немає з боку влади. Але якщо на суди чиниться таке жорстке суспільний тиск, то про що розмова. Адже суддя, який ухвалюватиме рішення, може не відчувати тиску на себе», — зазначив адвокат.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Арешт екс-президента Вірменії Кочаряна: РФ тисне на суд заявами про «політичне переслідування» — аналітик
Як відзначає видання, що вже два тижні в вірменському сегменті Facebook йдуть обговорення щодо арешту Роберта Кочаряна. Багато користувачів критикують адвокатів екс-президента, вважаючи, що вони не повинні були братися захищати колишнього президента.
Колишнього президента Вірменії Роберта Кочаряна взяли під вартуза звинуваченням у поваленні конституційного ладу Вірменії із застосуванням насильства. Екс-президенту загрожує до 15 років позбавлення волі.
Як повідомлялося, другого президента Вірменії Роберта Кочаряна звинуватили у поваленні конституційного ладу у справі про розгін демонстрації 1 березня 2008 року в Єревані після президентських виборів.
Сам Кочарян вважає звинувачення сфабрикованими, називаючи їх «політичним переслідуванням».
1 березня 2008 року під час масових акцій протесту, які відбулися після президентських виборів, на яких здобув перемогу Серж Саргсян, відбулися зіткнення між силовикам і учасниками акцій.
Уранці 1 березня 2008 року поліцейські напали опозиційних демонстрантів, які протестували проти офіційних результатів президентських виборів. Пізніше в той же день між протестувальниками та силовиками відбулися зіткнення, унаслідок яких 10 людей загинули, ще понад 250 поранення.
Через 10 років після цих подій обставини загибелі 10 жертв все ще залишаються нез’ясованими.
Як повідомлялося, другого президента Вірменії Роберта Кочаряна звинуватили у поваленні конституційного ладу у справі про розгін демонстрації 1 березня 2008 року в Єревані після президентських виборів.
12 травня 2018 року у Вірменії сформували новий уряд.
8 травня опозиціонера Пашиняна обрали прем’єр-міністром Вірменії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Професійний революціонер: хто такий лідер вірменських протестів Пашинян
Нагадаємо, 1 травня лідер протестних рухів Нікол Пашинян закликав прихильників блокувати дороги та аеропорт Єревана після того, як парламент не обрав його на посаду прем’єр-міністра. За кандидатуру Пашиняна проголосували 45 депутатів при необхідних 53 голосах. Про те, як відбувалося голосування та його наслідки для Вірменії дивіться у спеціальному ефірі Громадського.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)
Протестувальники 20 квітня почали блокувати дороги в столиці країни. Люди виступили проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який був президентом країни 10 років. На нову посаду його нещодавно затвердив парламент.
За новою конституцією, в президента дуже обмежені повноваження, натомість основна влада належить саме прем'єру. Ці зміни ініціював сам Саргсян, хоча й переконував, що більше не має владних амбіцій. Таким чином, він по суті мав залишитися при владі ще й на третій термін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна
23 квітня до опозиціонерів, які вимагають у Єревані відставки прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, долучилися військовослужбовці. Міноборони Вірменії пообіцяло покарати військових за участь у протестах. Лідера протестів Нікола Пашиняна затримали, та згодом відпустили. Опозиціонери хотіли зробити безстроковими акції протестів у Єревані.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ)
- Поділитися: