Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що готовий залишити свій пост через ситуацію в країні після вбивства журналіста.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що готовий залишити свій пост через ситуацію в країні після вбивства журналіста.

Про це повідомляє місцеве ЗМІ Aktuality.

«Сьогодні я відвідав президента Андрію Кіску і повідомив йому, що я готовий піти у відставку», — сказав Фіцо.

Окрім того він поставив три умови своєї відставки: зокрема, посада прем'єр-міністра повинна залишитися за партією Smer, яку він очолює; також за умови, якщо президент обіцяє поважати коаліційну угоду та поважати результати виборів 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому протестує Словаччина: у країні тривають наймасовіші з 1989 року демонстрації

12 березня міністр внутрішніх справ, заступник глави уряду Словаччини Роберт Калиняк оголосили про свою відставку.

Також у відставку подали міністр культури Словаччини Марек Мадаріч, секретар Ради безпеки Віліам Джассен і помічниця прем'єр-міністра Марія Троскова.

На початку березня в країні пройшли багатотисячні мітинги, учасники яких вимагали відставки прем'єр-міністра Роберта Фіцо і його кабінету.

У Словаччині невідомі вбили 27-річного журналіста Яна Кучака і його дівчину. Їх застрелили у власному будинку в місті Велка-Мака.

Кучак — перший убитий журналіст в Словаччині за всю історію існування держави.

У поліції вважають, що вбивство може бути пов'язане з  професійною діяльністю Кучака, який займався журналістськими розслідуваннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Свобода слова під загрозою: що відомо про вбивство словацького журналіста

Поділитись: