Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що відкличе законопроєкт про Brexit та почне організацію загальних виборів, якщо в парламенті не проголосують про графік розгляду законопроєкту про Brexit.

Про це повідомляє BBC.

Британський парламент проводить 22 жовтня дебати щодо угоди. Очікується, що голосування за законопроєкт Бориса Джонсона про Brexit мають провести 24 жовтня.

«Якщо парламент не дозволить Brexit відбутися й вирішить відкласти все до січня або довше, законопроєкт доведеться відкликати», — сказав Джонсон на засіданні парламенту.

Також він додав, що призначить загальні вибори, якщо за його законопроєкт про Brexit не проголосують.

19 жовтня британський парламент не підтримав і не відхилив нову угоду прем’єра Бориса Джонсона з ЄС. Замість цього депутати підтримали поправку, яка відтерміновує затвердження угоди про вихід країни з Євросоюзу до завершення всіх законодавчих процедур щодо Brexit.

Після цього Джонсон направив ЄС листа із проханням про чергове відтермінування Brexit, як цього вимагає закон. Водночас він заявив, що підготує усі документи, необхідні для виходу з ЄС до 31 жовтня.

Раніше парламент ухвалив закон, який зобов’язує Бориса Джонсона продовжити термін Brexit до 31 січня 2020 року, якщо до 19 жовтня (включно) парламент не ухвалить угоду про вихід із ЄС.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: