Світ

Прем’єр Греції ініціює голосування в парламенті щодо довіри до уряду

Kathimerini
Світ/Прем’єр Греції ініціює голосування в парламенті щодо довіри до уряду
Зберегти
Вигляд
Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас заявив про намір винести на розгляд парламенту питання щодо довіри до уряду. Причиною такого рішення стала відставка міністра оборони Греції Паноса Камменоса.

«Тепер ми підходимо до необхідності відновлення довіри парламенту до уряду, щоб він міг і надалі виконувати свої обов’язки» — йдеться у заяві Ципраса.

Прем'єр зазначив, що хоче підтвердити довіру до парламенту після відставки міністра оборони та лідера партії «Незалежні греки». Камменос подав у відставку у зв'язку з розбіжностями з прем'єр-міністром країни щодо угоди про зміну назви Македонії.

Рішення недовіри до уряду може ухвалити 151 член парламенту. Саме таку кількість представників має опозиція. Голосування відбудеться 17 січня.

Греція та Македонія уклали угоду про нову назву в червні 2018 року. 11 січня 2019 року парламент Македонії погодив нову назву країни — Республіка Північна Македонія, однак її почнуть використовувати тільки після того, як парламент в Афінах також ратифікує угоду.

В угоді прописанні пункти щодо збереження прикметника «македонський» щодо громадянства і мови, визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова, термін «македонець» чи «громадянин Республіки Північна Македонія» має вживатися з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до грецької цивілізації.

Раніше Греція блокувала прагнення Македонії до членства в ЄС і НАТО через використання назви «Македонія». На думку грецької влади, така назва мала територіальні претензії до грецької провінції Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою. Греція наполягала на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини.

Македонія сперечається з Грецією щодо назви з часів розпаду Югославії. На вимогу Греції Македонію прийняли в ООН у 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 питань про нову назву Македонії

Пов`язані новини