Прем'єр-міністр Іраку Адель Абдул-Магді заявив, що подасть до парламенту свою заяву про відставку. Напередодні його закликало це зробити вище духовенство країни після масових убивств протестувальників.

Як повідомляє Associated Press, Абдул-Магді повідомив, що дослухається до слів Алі аль-Сістані — духовного лідера шиїтів, які складають більшість населення Іраку, — і прийняв рішення про відставку.

«Я передам парламенту офіційне повідомлення із заявою про відставку з посади прем’єр-міністра для того, щоб парламент міг переглянути свої рішення», — цитує Абдула-Магді AP.

Напередодні, 28 листопада, протестувальники в Іраку підпалили консульство Ірану в місті Наджафі. Демонстранти кричали гасло «Іран, геть з Іраку». Сили безпеки країни відкрили вогонь, убивши щонайменше 45 осіб. 

Це вже другий напад на іранське консульство в Іраку за цей місяць. Три тижні тому іракські демонстранти увірвались до дипустанови Ірану у священному для шиїтів місті Карбала.

Нагадаємо, протести в Іраку спалахнули 25 жовтня як реакція на жорстоке придушення владою низки інших, не пов’язаних між собою спонтанних акцій протесту по всій країні впродовж попереднього місяця. За той час у протестах проти корупції, безробіття чи відсутності елементарних державних і громадських послуг було вбито щонайменше 340 людей.

Іракські військові визнали, що застосували проти демонстрантів «надмірну силу», і заявили, що «почали притягати до відповідальності командирів, які здійснили ці неправильні дії».

4 листопада в Іраку силовики почали стріляти бойовими патронами по протестувальниках, унаслідок чого загинули щонайменше 5 людей. 5 листопада іракські сили безпеки за добу застрелили щонайменше 13 протестувальників.

Поділитись: