Іракські сили безпеки застрелили щонайменше 45 протестувальників після підпалу демонстрантами іранського консульства 28 листопада у місті Наджафі.

 Про це повідомляє Reuters.

29 людей загинули в південному місті Насірія після того як солдати відкрили вогонь по демонстрантах, які блокували міст, а потім зібрались біля поліцейського відділку. Кілька десятків людей зазнали поранень у сутичках.

Кілька протестувальників загинули в столиці країни Багдаді, де сили безпеки відкрили вогонь з вогнепальної зброї по людях, які блокували міст через річку Тигр. Ще 12 людей загинули у сутичках в місті Наджаф.

Нова хвиля заворушень в Іраку спалахнула після того, як у ніч на 28 листопада протестувальники спалили консульство Ірану в іракському місті Наджафі. Демонстранти кричали гасло «Іран, геть з Іраку». Сталось це на релігійному підґрунті.

Командувач воєнізованих формувань пообіцяв застосувати силу, щоб зупинити будь-який напад на мусульманських релігійних авторитетів шиїтів. Влада також ввела комендантську годину в Місті Наджафі. Уряд створив військово-цивільні «кризові осередки», щоб зупинити заворушення. 

Зазначимо, це вже другий напад на іранське консульство в Іраку за цей місяць. Три тижні тому іракські демонстранти увірвались до дипустанови Ірану у священному для шиїтів місті Карбала.

Нагадаємо, протести в Іраку спалахнули 25 жовтня як реакція на жорстоке придушення владою низки інших, не пов’язаних між собою спонтанних акцій протесту по всій країні впродовж попереднього місяця. За той час у протестах проти корупції, безробіття чи відсутності елементарних державних і громадських послуг були вбиті щонайменше 340 людей.

Іракські військові визнали, що застосували проти демонстрантів «надмірну силу», і заявили, що «почали притягати до відповідальності командирів, які здійснили ці неправильні дії».

4 листопада в Іраку силовики почали стріляти бойовими патронами по протестувальниках, унаслідок чого загинули щонайменше 5 людей. 5 листопада іракські сили безпеки за добу застрелили щонайменше 13 протестувальників.

Автор: Борис Ткачук
Поділитись: