Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу у спеціальному відеозверненні прокоментував скандал навколо своєї дружини Сари, яка викинула хліб під час вітання в Києві.

19 серпня президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу вперше зустрілися і розпочали переговори у Києві. Це перший візит ізраїльського лідера до України за 20 років. Вийшовши із літака Нетаньягу, вже знайомий із українськими традиціями, відламав шматочок хліба, вмочив у сіль і надкусив, після чого передав скибочку дружині Сарі. Вона кинула хліб на землю.

У спеціальному відеозверненні Нетаньягу зазначив, що його «історичний» візит до Києва не отримав би такої уваги із боку ЗМІ, якби не «інцидент з хлібом».

«Я перебуваю з історичним візитом в Україні, але сумніваюся, чи отримав він освітлення в ЗМІ, якби не було «інцидент із хлібом». Послухайте, що сказав про це голова адміністрації президента України: «Зрозуміло, що пані Нетаньягу не мала наміру проявити неповагу до України. Це повна нісенітниця», — заявив очільник уряду Ізраїлю.

За його словами, Сара Нетаньягу спеціально обрала наряд у жовто-блакитних національних кольорах України, висловлюючи, таким чином, повагу до України.

Нетаньягу також навів схожий приклад. Він пригадав візит прем'єр-міністра Японії в Ізраїль, який, за його словами, ніхто не висвітлював доти, поки не стало відомо, що на вечері подали десерт у формі туфлі.

«Схоже, ми винайшли спосіб привернути увагу. Продовжимо», — підсумував Нетаньягу.

Нагадаємо, 19 серпня президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу вперше зустрілися і розпочали переговори у Києві. Офіційна церемонія зустрічі відбулась на площі біля Маріїнського палацу. Після виконання державних гімнів Ізраїлю та України Зеленський і Нетаньягу представили один одному офіційні делегації, після чого вирушили до церемоніальної резиденції президента України, де розпочались заплановані переговори. 

Поділитись: