Прем'єр-міністр Польщі заявив про зменшення потоку мігрантів з Білорусі

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш МоравецькийWikimedia Commons

Прем'єр—міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що через дипломатичні зусилля Варшави потік мігрантів з Білорусі зменшився.

Про це пише PAP.

Моравецький під час зустрічі з очільниками урядів Вишеградської групи розповів, що задля покращення ситуації на кордоні залучив зв'язки Варшави з Узбекистаном, зустрівся з прем'єр-міністром Іраку, очільником уряду Іракського Курдистану, а також зі ще низкою посадовців Туреччини та країн Близького Сходу.

«Скоординований дипломатичний наступ із нашого боку вже приводить до позитивних результатів... І це важливо, це перший крок до розрядки кризи, яку розпочала Білорусь», — резюмував Моравецький.

Нагадаємо, 23 листопада Білорусь заявила, що за добу 118 мігрантів, які хотіли потрапити через білоруський кордон до держав Євросоюзу, вже залишили територію країни.

Що відбувається на кордоні Білорусі?

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну.

Відтоді напруження щодо хвилі мігрантів до Європи через територію Білорусі зростало, а низка сусідніх із білорусами країн (Польща, Литва, Латвія) оголосили про будівництво парканів, щоб хоч якось стримати людей.

Ситуація на білоруському кордоні загострилася з початку листопада. 8 листопада в Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни.

Після цього там почали збиратися дедалі більше мігрантів, яких, як кажуть у Польщі, приводили до переходу білоруські прикордонники. Люди намагалися прорватися через огорожі.

Крім того, біля кордону було чутно стрілянину. За даними Міноборони Польщі, це провокації білорусів, які «стали повсякденною реальністю». Стріляють нібито холостими патронами.

За даними РНБО, міграційна криза може зачепити й Україну. За даними Києва, станом на середину листопада на території Білорусі було 16 тисяч мігрантів.