Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пропонував Польщі долучитись до «поділу України».

Про це заявив член польської опозиційної партії «Громадянська платформа» Славомір Нітрас, повідомляє видання Onet.pl.

За словами політика, Угорщина є «небезпечною країною», адже угорці мріють про зміну післявоєнного порядку.

«Орбан мріє про таку зміну, я це знаю. Віктор Орбан переконував нас, щоб під час української кризи зайняти землю і поділитися нею. Він мріє про перегляд кордонів у Європі як Володимир Путін. Угорщина — це країна з великим комплексом», — сказав політик.

Водночас, він наголосив, що Польща не хоче дестабілізації Європи.

«Я знаю Віктора Орбана. Він людина освічена, знає мови, вміє поводитися серед міжнародних еліт. Орбан — спритний політик. Орбан дуже небезпечний і дуже розумний», — зазначив Нітрас.

Славомір Нітрас — тричі член польського Сейму 5-го, 6-го і 8-го скликань, євродепутат 7-го скликання (2009-2014 рр.). У 2014—2015 роках був головним радником прем'єр-міністра Єви Копач.

Нагадаємо, у грудні 2018 року влада Угорщини вирішила розпочати інвестувати кошти у підвищення рівня володіння українською мовою для етнічних угорців, які мешкають на Закарпатті.

Конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

Поділитись: