У Москві свідки з боку Віктора Януковича в справі про держзраду екс-президента дали прес-конференцію щодо рішення київського суду, який не дозволив їм свідчити і постановив одразу перейти до стадії судових дебатів.

У Москві свідки з боку Віктора Януковича в справі про держзраду екс-президента дали прес-конференцію щодо рішення київського суду, який не дозволив їм свідчити і постановив одразу перейти до стадії судових дебатів.

У прес-конференції взяли участь колишній прем’єр-міністр Микола Азаров, глава Адміністрації президента часів Януковича Андрій Клюєв, екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко та екс-командувач внутрішніми військами Станіслав Шуляк.

Колишнього прем’єр-міністра Миколу Азарова звинувачують у діяльності у складі злочинного угрупування Януковича. Генеральна прокуратура вважає, що Азаров замішаний в організації незаконного перешкоджання мирним зібранням і в ухваленні постанов Кабміну про розширення списку спецзасобів і їхнього використання проти учасників Євромайдану. З червня 2014 року Азаров перебуває у розшуку СБУ.

Глава Адміністрації президента часів Януковича та колишній секретар РНБО Андрій Клюєв звинувачений в організації перешкоджання проведення Євромайдану 30 листопада 2013 року. Клюєва розшукують за підозрою у причетності до скоєння масових вбивств. З червня 2015 року він перебуває у розшуку СБУ.

Екс-глава МВС Віталій Захарченко підозрюється у злочинах проти людяності під час подій Євромайдану. А екс-командувача внутрішніми військами Станіслава Шуляка розшукують за підозрою у перевищенні влади або службових повноважень, співучасті та замаху на злочин.

Громадське вело текстову трансляцію прес-конференції соратників Януковича:  

 

 

Також анонсували, що участь у прес-конференції візьмуть колишній глава Служби безпеки України Олександр Якименко, колишній міністр оборони Павло Лебедєв, але вони не прийшлиЕкс-міністру оборони Павлу Лебедєву інкримінують участь у злочинній організації, створеній з метою здійснення тяжкого або особливо тяжкого злочину. Лебедєв перебуває у розшуку СБУ. А колишній глава Служби безпеки України Олександр Якименко фігурує у кримінальних провадженнях за підозрою в участі у діяльності терористичної організації, його підозрюють у державній зраді, шпигунстві на користь РФ та злочинах проти людства під час подій Євромайдану. Його також розшукують за допомогу терористичним організаціям.

Раніше адвокати Януковича звернулися до поліції після призначення судом дебатів.

Нагадаємо, суд у справі про держзраду Януковича 19 квітня оголосив про завершення стадії судового слідства та перехід до стадії судових дебатів.

Адвокати екс-президента Януковича у залі суду висловили протест і покинули засідання. «Це рішення незаконне, що не допитані всі свідки. Це рішення прийнято під політичним тиском. У нас не допитані більше 10 свідків захисту», — заявив адвокат Віталій Сердюк.

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікачаВіктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

 

Поділитись: