Президент Афганістану Ашраф Гані заявив, що його уряд не зобов'язувався звільнити полонених талібів, як зазначено у мирній угоді США та «Талібану».

Про це повідомляє BBC.

Згідно з угодою, до 10 березня Афганістан має обміняти 5 тисяч талібів на 1 тисячу затриманих афганських військових.

Гані зазначив, що звільнення полонених «не може бути необхідною умовою для переговорів», але повинно бути частиною переговорів.

Як пише видання, в Афганістані перебувають 10 тисяч полонених талібів.

Нагадаємо, 29 лютого США та афганське ісламістське угруповання «Талібан» підписали мирну угоду, яка має покласти край 18-річній війні в Афганістані.

Так, США протягом 135 днів після підписання мирної угоди зменшить свою військову присутність у країні з 14 тисяч до 8,6 тисячі. А протягом 14 місяців із моменту підписання угоди США разом із союзниками по НАТО повністю вийдуть з Афганістану.

США почали вторгнення в Афганістан для боротьби з «Талібаном» після терористичних нападів 11 вересня 2001 року. «Талібан» підозрювали в приховуванні бійців терористичного угруповання «Аль-Каїда» на території Афганістану.

Нагадаємо:

  • Про поновлення переговорів із «Талібаном» президент США Дональд Трамп заявив під час незапланованого візиту до американської військової бази в Афганістані 28 листопада. Тоді він сказав, що таліби готові укласти угоду і припинити вогонь на території країни.
  • 7-8 грудня 2019 року представники Вашингтону і «Талібану» провели перемовини в столиці Катару Досі, які стосувалися майбутньої мирної угоди між сторонами.
  • Наприкінці 2019 року екстремістське угруповання «Талібан» погодилося на тимчасове припинення вогню на 10 днів на території Афганістану. Утім до деескалації напруження ці кроки не призвели — США, Талібан та уряд Афганістану так і не домовились про мир.
  • Із 21 лютого між США й «Талібаном» почало діяти семиденне перемир’я по всій території Афганістану, дотримання якого стало умовою для підписання мирної угоди 29 лютого.
Поділитись: