Президент Бразилії Жаїр Болсонару назвав 16-річну екоактивістку зі Швеції Грету Тунберг «паскудницею» після того, як вона написала пост у Twitter на захист корінного населення Амазонії.

У своєму пості Тунберг зазначила, що корінних жителів Амазонії «в буквальному сенсі вбивають за намагання захистити ліси від незаконних вирубок».

«А світ про це ганебно мовчить», — додала вона.

У коментарі журналістам Жаїр Болсонару здивувався твіту Грети Тунберг.

«Дивовижно, як багато місця на шпальтах відводять цій паскудниці (в оригіналі — pirralha)», — цитує президента Бразилії The Guardian.

Після цього шведська екоактивістка змінила свою біографію у Twitter на португальське слово «Pirralha», яким її схарактеризував Болсонару.

Це не вперше президент Бразилії робить різкі заяви щодо екоактивістів. Політик, якого називають відповідальним за сприяння знищенню лісів Амазонії, вже раніше спромігся двічі за день покласти провину за лісові пожежі в країні на голлівудського актора Леонардо ді Капріо.

У відповідь актор відкинув слова президента Бразилії і додав, що підтримуватиме тих, хто прагне захистити Амазонію для майбутнього усіх бразильців.

Поділитись: