Американський актор Леонардо Ді Капріо відповів на закиди президента Бразилії Жаїра Болсонару у фінансуванні організацій, які нібито стоять за підпалами амазонських лісів.

Свою відповідь актор опублікував у Instagram.

«У цей кризовий для Амазонії час я підтримую народ Бразилії, який працює над збереженням своєї природної і культурної спадщини. Вони є дивовижним, зворушливим та смиренним прикладом відповідальності та ентузіазму, необхідних для збереження навколишнього середовища. Майбутнє цих незамінних екосистем поставлено на карту, і я пишаюся тим, що захищаю їх», — написав Ді Капріо.

Він зазначив, що хоч названі президентом Бразилії організації й заслуговують на фінансування, він не давав їм гроші.

«Я, як і раніше, прихильний підтримувати бразильські громади корінних народів, місцеві органи влади, вчених, викладачів та широку громадськість, які невпинно працюють, щоби захистити Амазонію для майбутнього усіх бразильців», — наголосив актор.

Нагадаємо, упродовж доби Болсонаро двічі звинуватив Ді Капріо у сприянні лісовим пожежам в Амазонії.

Раніше Леонардо Ді Капріо пообіцяв виділити 5 мільйонів доларів, щоб врятувати ліси Амазонії від пожеж.

У вересні стало відомо, що США та Бразилія створять інвестиційний фонд з бюджетом у 100 млн доларів для збереження біологічного різноманіття лісів Амазонії.

Раніше лідери країн «Великої сімки» домовилися надати допомогу Бразилії з боротьбою із пожежами в тропічних лісах Амазонії. Але президент Бразилії Жаїр Болсонару тоді відмовився від неї.

У 2019-му в лісах Амазонії сталося понад 75 тисяч пожеж. Це рекордна кількість за 7 років спостереження. Збільшення пожеж екоактивісти пов’язують із політикою президента Болсонару. На їхню думку, він заохочує підпали, щоб звільнити землю для аграрної та видобувної промисловості.

Поділитись: