Президент Бразилії Жаїр Болсонару протягом одного дня двічі звинуватив голлівудського актора Леонардо ді Капріо в тому, що він начебто сприяв лісовим пожежам в Амазонії.

Як повідомляє The Guardian, спершу Болсонару заявив про вину актора в пожежах під час прямої трансляції у Facebook.

«Леонардо ді Капріо, чорт забирай, ти докладаєш руку в підпалі Амазонії», — сказав він, звинувативши актора в участі в міжнародній «кампанії проти Бразилії».

Через день він сказав в інтерв’ю журналістам: «Цей Леонардо ді Капріо — крутий козак, еге ж? Дає гроші, аби Амазонію підпалювали».

Обидва рази Болсонару не навів жодних доказів того, що голлівудський актор сприяв лісовим пожежам у Бразилії.

Напередодні поліція затримала й через два дні відпустила чотирьох пожежників, які беруть участь в ліквідації пожеж в Амазонії. Їх звинуватили в підпалюванні лісів для нібито збільшення фінансування міжнародної неурядової організації, що займається подоланням амазонських пожеж.

Жаїр Болсонару був обраний президентом Бразилії в жовтні 2018 року. Його характеризують як праворадикального популіста.

Раніше повідомлялось, що Леонардо Ді Капріо пообіцяв виділити $ 5 мільйонів, щоб врятувати ліси Амазонії від пожеж.

У вересні стало відомо, що США та Бразилія створять інвестиційний фонд з бюджетом у 100 млн доларів для збереження біологічного різноманіття лісів Амазонії.

Раніше лідери країн «Великої сімки» домовилися надати допомогу Бразилії з боротьбою із пожежами в тропічних лісах Амазонії. Але президент Бразилії Жаїр Болсонару тоді відмовився від неї.

У 2019-му в лісах Амазонії сталося понад 75 тисяч пожеж. Це рекордна кількість за 7 років спостереження. Збільшення пожеж екоактивісти пов’язують із політикою президента Бразилії Жаїра Болсонару. На їх думку, він заохочує підпали, щоб звільнити землю для аграрної та видобувної промисловості.

До ліквідації пожежі в тропіках Амазонії 25 серпня почали залучати літаки військово-повітряних сил Бразилії.

Поділитись: