Президент Франції Еммануель Макрон готовий змінити свою пенсійну реформу, проти якої третій тиждень протестують сотні тисяч робітників по всій країні.

Про це повідомляє Associated Press із посиланням на джерело з оточення французького президента. Воно уточнило, що Макрон «не відмовиться від проєкту» пенсійної реформи, а лише «має бажання покращити його».

Зазначається, що прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп найближчим часом зустрінеться з профспілками й роботодавцями, аби обговорити можливі зміни до пенсійної реформи. Макрон у перемовинах участі не братиме і жодних публічних заяв із цього приводу не робитиме, додало джерело.

Деталі пенсійної реформи уряд Франції представив 11 грудня. Вона передбачає запровадження універсальної пенсійної системи, зокрема підвищення пенсійного віку із 62 до 64 років та скасування низки пенсійних пільг для представників окремих професій.

За даними незалежного пенсійного комітету Франції, які наводить Reuters, провал пенсійної реформи утворить дефіцит у розмірі до 17 мільярдів євро, або 0,7% ВВП країни, до 2025 року.

Профспілки влаштовують протести через пенсійну реформу, яка передбачає перегляд чинної системи, коли представники окремих професій можуть виходити на пенсію раніше або отримувати підвищені виплати через важкі умови праці.

З 2025 року всі чинні 42 «спеціальні режими» виходу на пенсію повинна замінити універсальна система. Виходити на пенсію можна буде з 62 років, а отримувати повну пенсію без відрахувань — з 64 років. Цей вік планували поступово підвищувати.

5 грудня десятки тисяч французів влаштували загальнонаціональний страйк через плани уряду провести пенсійну реформу. Протестували лікарі, юристи, поліцейські, авіадиспетчери, водії громадського транспорту та низка інших професій. Надалі до страйку працівників громадського транспорту через пенсійну реформу додалося перекриття магістралей через протести транспортних компаній проти зростання цін на дизельне паливо.

6 грудня на вулиці французьких міст вийшло близько 800 тисяч протестувальників – це найбільша кількість за весь час акцій профспілок проти пенсійної реформи.

За останніми соцопитуваннями, більшість французів підтримує страйки і протести проти нової пенсійної системи, повідомляє АР.

Поділитись: