Президент Франції Еманюель Макрон закликав до обговорення проблем, які турбують протестувальників, на дебатах за участю всієї країни. Про це він заявив 10 грудня під час звернення до нації.

«Ми повинні вчитися, щоб стати вільними громадянами. Ми повинні відповісти на виклики сучасності, на кліматичні зміни і відповісти на життєво необхідні питання, які важливі для нашої нації. Я хочу установити баланс в нашій податковій системі

Я вірю, що рішення буде знайдено», — зазначив Макрон.

Він також додав, що хоче почути не тільки центр, а й усі куточки країни.

«Ці проблеми вимагають безпрецедентних дебатів, за участю всієї нації. Я обіцяю, що буду координувати всі ці зусилля, але такі дебати повинні відбуватися всюди, на всій території нашої країни. Всі громадяни нашої країни повинні висловлюватися» — наголосив він.

За словами президента, демонстранти висунули вимоги владі з 25 пунктів.

«Ми всі бачили спроби дестабілізувати Республіку, прояви анархії. Але ніякий гнів не виправдовує людей, які нападають на поліцейських, порушують громадський порядок. Коли насильство розростається — свободі настає кінець», — додав очільник Франції.

Також Макрон пообіцяв збільшити мінімальні заробітні плати та податкові пільги.

Нагадаємо, у Франції люди продовжили протестувати попри те, що влада виконала їхні вимоги та призупинила підвищення вартості пального. Мітингувальники вимагають підвищити заробітні плати, зменшити податки та відправити у відставку президента Еммануеля Макрона.

Станом на 9 грудня поліція по всій країні затримала вже 1723 учасники протестів «жовтих жителів».

Напередодні влада Франції оголосила мобілізацію поліції та інших правоохоронних структур через побоювання збройного перевороту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гнів «жовтих жилетів»: 7 речей, які пояснюють протести у Франції

У Франції в середині листопада люди вийшли на масові протести проти підвищення цін на паливо, а також проти загального падіння рівня життя. Протестувальники були невдоволені політикою Еммануеля Макрона, якого називали «президентом для багатих».

Від початку протестів «жовтих жилетів» загинули щонайменше троє людей, сотні постраждали, серед них є поліцейські.

Протестувальники влаштували в Парижі декілька пожеж, зокрема підпалювали та перевертали автомобілі, а також били вітрини магазинів. Деякі з них були озброєні металевими кийками та сокирами.

Через критично неспокійну ситуацію у столиці влада вирішила на день закрити для відвідувачів Ейфелеву вежу, а також обговорювала введення режиму надзвичайного стану.

4 грудня уряд Франції офіційно оголосив, що у країні на півроку призупинять рішення про підвищення цін на пальне після масових протестів. Це було вимогою протестувальників.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Франція у вогні: три тижні протестів «жовтих жилетів» проти підвищення цін на пальне (ФОТО)

Поділитись: