Президент Франції Еммануель Макрон не певний у тому, що Сполучене Королівство та Європейський Союз зможуть укласти угоду до кінця перехідного періоду після Brexit.

Про це Макрон заявив під час зустрічі з представниками рибальської промисловості, передає BBC.

«Я не певен, що угоду укладуть у проміжку від сьогодні й до кінця року», — цитує видання французького президента.

Макрон також додав, що в будь-якому випадку очікує на «напружені» перемовини, оскільки британці є «дуже складними».

Окрім того, президент Франції заявив, що питання рибальства стане одним із непростих у перемовинах щодо майбутніх торговельних відносин Великої Британії та ЄС. Раніше Сполучене Королівство заявляло, що «британські місця рибальства передусім призначені для британських човнів».

Нагадаємо, переговори між Великою Британією та Євросоюзом щодо умов торгівлі після перехідного періоду мають початися 2 березня.

Раніше міністр у справах Європи міністерства закордонних справ Великої Британії Крістофер Пінчер виклав британське бачення майбутніх торговельних відносин країни з ЄС. За його словами, після завершення перехідного періоду Brexit Сполучене Королівство хоче торгувати з Європейським Союзом на схожих із Канадою умовах. При цьому майбутня торговельна угода має передбачати торгівлю як товарами, так і послугами.

Всеосяжну економічну й торговельну угоду (CETA) представники Канади та Європейського Союзу підписали в жовтні 2016 року. Вона передбачала усунення мит на торгівлю на 99% усіх видів товарів.

Водночас у ній обмежувався обсяг торгівлі, приміром, яловичиною, свининою та деякими іншими продовольчими товарами. CETA також не охоплює сферу послуг, яка забезпечує 80% робочих місць і Великій Британії. А канадські компанії можуть діяти в ЄС лише після отримання необхідних дозволів.

З 1 лютого Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії перестало бути членом Європейського Союзу. Вперше в історії ЄС його покинула одна з країн на основі статті 50 Лісабонського договору.

Після офіційного виходу Великої Британії з ЄС почався 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — зокрема торговельні. Водночас Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС.

Поділитись: