Президент Ірану Хассан Рухані
Фото: EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH
Президент Ірану Хассан Рухані заявив, що вбити журналіста Джамаля Хашогджі не могли без підтримки з боку Сполучених Штатів Америки.

«Хто б міг уявити, що в сучасному світі, в новому столітті ми станемо свідками такого організованого вбивства і системи, яка могла б спланувати настільки мерзенне вбивство», — заявив Рухані.

Як передає Reuters, іранський президент додав, що впевнений: «жодна країна не змогла б здійснити подібний злочин без американської підтримки».

На його думку, США також підтримують дії Саудівської Аравії в Ємені, де Ер-Ріяд фінансує одну зі сторін громадянського конфлікту.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп назвав спробу Саудівської Аравії приховати вбивство журналіста Джамаля Хашогджі «найгіршою в історії спробою замести сліди». 

Також у США заявили, що відкликають візи урядовців Саудівської Аравії, які причетні до смерті журналіста Джамаля Хашогджі. Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії.

Турецьке видання Sabah з посиланням на своїй джерела в правоохоронних органах назвало замовником вбивства журналіста Джамаля Хашогджі заступника глави розвідки Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі. Тоді Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: