Президент Польщі Анджей Дуда розпочав свою передвиборну кампанію 15 лютого на мітингу у Варшаві. Президентські вибори у Польщі призначені на 10 травня 2020 року.

Як пише The First News, під час свого виступу Дуда подякував полякам за підтримку під час його першого терміну на посаді президента.

«Я дякую вам за вашу підтримку і за ваші голоси, завдяки яким мені вдалося брати участь у польських справах на цій надзвичайній посаді, в Офісі президента Республіки Польща», — сказав він.

Зазначаючи свої пріоритети на посаді глави держави, Дуда заявив, що для нього головне завдання — підвищення життєвого рівня поляків та підтримка тісного зв'язку з людьми, через що він часто здійснював поїздки країною.

Дуда наголосив, що його зустрічі з місцевими громадами були важливими, оскільки вони «давали зрозуміти президенту про їхні щоденні проблеми». Він додав, що не може уявити іншого способу, яким би він виконував свою роль президента.

Коментуючи останні польські реформи правосуддя, Дуда заявив, що необхідно зробити Польщу справедливою та функціональною державою.

«Завдання полягає в тому, щоб відремонтувати систему правосуддя, щоб Польща могла бути справедливою, державою, що добре функціонує... Щоб ми мали чесних і мудрих суддів, незалежних від власних «професійних структур», — сказав президент.

Нагадаємо, 20 грудня 2019-го нижня палата парламенту Польщі ухвалила поправки до судової реформи, які дають уряду повноваження звільняти суддів або вводити санкції щодо них.

Раніше Верховний суд Польщі постановив, що для впровадження запропонованої урядом судової реформи країні, можливо, доведеться вийти з Європейського Союзу. Проти реформи в десятках польських міст відбулися протести.

Система польської юстиції перебудовується з 2015 року. У межах судової реформи ухвалили закони про реорганізацію Верховного суду і про Національну раду юстиції.

Міністру юстиції передали повноваження призначати й ініціювати відставку суддів Верховного суду, яких закон дозволив відправляти на пенсію достроково. Положення про пенсійний вік суддів скасували у 2018 році.

Польська судова реформа потрапила під жорстку критику в Євросоюзі. У листопаді 2019 року Європейський суд у Люксембурзі постановив, що польський закон 2017 року про відставку суддів і прокурорів порушує правила ЄС, оскільки може дозволити міністру юстиції Польщі довільно відстороняти суддів від роботи.

Поділитись: