Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким присвоїв почесні звання «Мати-героїня» 847 українських жінок, найбільше — з Рівненщини.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

«Указом відзначені багатодітні матері, які виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, створили належні умови для їхнього інтелектуального, фізичного та духовного розвитку», — йдеться у повідомленні.

Серед нагороджених — 129 мешканок Рівненської області, 116 — Волинської, 59 — Одеської, 56 — Львівської, 45 — Івано-Франківської, 52 — Закарпатської, 44 — Чернівецької.

Крім того, звання отримали 33 жінки з Дніпровщини, 32 — Вінниччини, по 31 — з Хмельниччини та Київщини, по 28 — з Донеччини та Тернопільщини, 27 — з Черкащини, на одну менше — з Житомирщини та 21 – Харківщини.

У кожній з решти областей нагородили до 20 жінок, а в місті Києві — одну.

Нагадаємо, у травні 2019 року тодішній президент Петро Порошенко в День матері надав 616 українкам почесне звання «Мати-героїня».

«Мати-героїня» — державна нагорода, якою президент щороку відзначає жінок, що народили і виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей. Також звання отримують матері, що виховують дітей, усиновлених у вставленому законом порядку.

Жінки відзначаються за вагомий особистий внесок у виховання дітей у сім'ї, створення сприятливих умов для здобуття ними освіти, розвитку творчих здібностей дітей, формування високих духовних і моральних якостей.

Зазначимо, 12 травня, у День матері, в Києві влаштували щорічну Ходу матерів, яка має на меті привернути увагу суспільства до проблем матерів загиблих на Донбасі, матерів багатодітних сімей та дітей з онкозахворюваннями.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile