Президент України Володимир Зеленський та президент Угорщини Янош Адер зустрічаються після інавгурації, 20 травня 2019 року
Фото:

Адміністрація президента

Президент Угорщини Янош Адер назвав обнадійливими перші перемовини з президентом Володимиром Зеленським, які провели після інавгурації.

Про це повідомляє «Радіо Свобода» з посиланням на свого кореспондента.

Адер запропонував створити Зеленському спільну комісію для обговорення «спірних питань у спокійній атмосфері» (може йтися про український закон про освіту, закон про функціювання української мови як державної, подвійне громадянство).

На думку Адера, нині в Україні права угорської меншини більш обмежені, ніж за Радянського Союзу. А закарпатські угорці просять «не більше ніж дотримуватися закріплених у Конституції та взятих на себе у міжнародних угодах зобов’язань».

Президент Угорщини запросив Зеленського відвідати його країну, аби обговорити контрольно-пропускні пункти та охорону довкілля у прикордонній смузі.

Раніше Міністерство закордонних справ Угорщини відреагувало на підписання президентом Петром Порошенком закону про функціювання української мови як державної заявою, у якій вказало, що сподівається з'ясувати «проблемні питання» закону із новообраним президентом Володимиром Зеленським.

20 травня Володимир Зеленський офіційно вступив на посаду президента України. Він одразу заявив, що розпускає Верховну Раду

Поділитись: