Президент Венесуели Мадуро звернувся до опозиції і запропонував «діалог»

Президент Венесуели Ніколас Мадуро запропонував опозиційним силам вступити з ним в національний діалог. Його суперник Хуан Гуайдо в свою чергу повідомив, що Мадуро може розраховувати на амністію.

В інтерв'ю газеті El Universal, оприлюдненому у п'ятницю, 25 січня, Мадуро заявив, що готовий розмовляти з представниками всіх політичних сил.

У свою чергу самопроголошений глава Венесуели Хуан Гуайдо в інтерв'ю телеканалу Univision заявив, що Мадуро в разі переходу влади може розраховувати на амністію.

Той, хто готовий «стати на бік Конституції і відновити конституційний порядок, може розраховувати на звільнення від покарання», заявив Гуайдо.

Раніше командування збройними силами Венесуели висловило Мадуро свою беззастережну підтримку. Міністр оборони країни Володимир Падріні Лопес назвав самовисування Гуайдо «державним переворотом», а Мадуро — «легітимним президентом». У той же день вісім генералів запевнили Мадуро в їх «лояльності та абсолютному підпорядкуванні» йому.

Нагадаємо, раніше Уругвай і Мексика закликали обидві сторони політичної арени у Венесуелі до діалогу і запропонували свої посередницькі послуги.

Раніше Україна оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Нагадаємо, напередодні у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним. Люди скандували «Забирайся, Мадуро» та «Гуайдо президент». Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону протестувальників.

Після заяви Гуайдо на акції протесту проти Мадуро вийшли жителі інших міст Венесуели. Під час протестів між мітингувальниками та силовиками сталися сутички.

Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносини зі США.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі та Еквадор. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Янукович по-латиноамериканськи: що треба знати про протести у Венесуелі?

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.