Вибори президента в Польщі відбудуться 28 червня. Про це оголосила спікерка нижньої палати польського парламенту — Сейму — Ельжбета Вітек.

Як повідомляє TVN24, цю дату разом із графіком виборів раніше підтримала Центральна виборча комісія Польщі.

Відбудуться прийдешні президентські вибори у змішаному форматі: частину голосів прийматимуть на виборчих дільницях, частину — поштою. Відповідний закон, нагадаємо, польський парламент ухвалив напередодні, 2 червня.

Що стосується графіку проведення виборів, то:

  • до 10 червня кандидати на посаду президента мають подати до виборчкому 100 тисяч підписів, необхідних для участі у виборах;
  • до 13 червня мають визначити, хто голосуватиме поштою за кордоном, а до 16-го — на території Польщі;
  • до 21 червня Центральна виборча комісія Польщі може видати розпорядження про проведення обов'язкового голосування поштою в регіонах, де погіршилася епідеміологічна ситуація;
  • до 26 червня прийматимуться голоси поштою, а ще — ті, хто несподівано за кілька днів до виборів опинився на примусовій ізоляції через коронавірус, мають повідомити виборчком про необхідність голосування поштою.

Самі ж вибори відбудуться 28 червня із 7:00 по 21:00. На цій даті наполягала владна польська партія «Право і справедливість» («ПіС»).

Нагадаємо, президентські вибори в Польщі мали бути проведені 10 травня. Але країну, як і решту світу, охопила пандемія коронавірусу. Спершу владна партія «Право і справедливість» («ПіС») хотіла, не порушуючи карантину, організувати голосування виключно поштою. Але проти виступила не лише опозиція, а й молодший коаліційний партнер «ПіС» — партія «Злагода».

Зрештою, 6 травня після дебатів кандидатів у президенти «ПіС» і «Злагода» виступили зі спільною заявою, де домовилися про перенесення виборів на червень-липень. Формально 10 травня вибори відбулися, але через фактичну відсутність голосування Верховний суд Польщі визнав їх такими, що не відбулися.

Водночас одне з останніх соцопитувань показує, що чинний президент від «ПіС» Анджей Дуда в другому турі виборів програє двом опозиційним кандидатам — представник «Громадянської платформи» Рафалю Тжасковському й самовисуванцю Шимону Головні. Раніше Дуда, нагадаємо, перемагав усіх кандидатів у першому турі.

Поділитись: