Президент Молдови Ігор Додон заборонив військовослужбовцям брати участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні.

Президент Молдови Ігор Додон заборонив військовослужбовцям брати участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017 в Україні.

На своїй сторінці в Facebook 5 вересня лідер Молдови опублікував обмін офіційними листами з заступником міністра оборони Георге Галбурою.

Наприкінці серпня заступник міністра оборони сповістив адміністрацію президента про участь 57 військових у навчаннях Rapid Trident на Яворівському полігоні у Львівській області для підготовки до миротворчої місії в Косово, повідомляє NewsMaker.

Галбура зазначив, що військові Молдови задіяні у навчаннях з 1996 року в рамках програми «Партнерство заради миру», а усе спорядження і розміщення оплачуються організаторами.

У відповідь Додон зазначив, що відповідно до чинного законодавства, для участі військових країни у міжнародних навчаннях необхідний дозвіл президента як верховного головнокомандувача, і зазначив, що такого дозволу не давав.

Глава держави розпорядився скасувати всі приготування до навчань, а організаторів Rapid Trident оповістити про те, що армія Молдови не братиме участі у заходах.

Раніше Міністерство оборони України повідомляло, що у вересні в військових навчаннях Rapid Trident - 2017 візьме участь понад 2,5 тис. військових з України та 14 країн-партнерів.

Раніше Додон неодноразово заявляв, що Молдова не вступить до НАТО. Також він заявляв, що «антиросійською Молдова точно не буде».

У травні президент Молдови виступив проти маршу на підтримку ЛГБТ-спільноти. Також він став єдиним з іноземних лідерів, хто відвідав парад у Москві 9 травня. Додон вважає Крим російським.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президент Молдови зустрівся з Рогозіним і попросив РФ не вводити санкції. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile