Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Росія — найсерйозніша загроза глобальному миру.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Росія — найсерйозніша загроза глобальному миру.

Про це Дуда сказав під час виступу на Парламентській асамблеї НАТО, передає «Польське радіо».

За його словами, ключем до забезпечення євроатлантичної безпеки є зв’язки між Європою та Північною Америкою.

Президент Польщі вважає, що потрібно зміцнювати ці зв’язки, бо «для всіх» є важливим оборонне співробітництво та розвиток політики безпеки в Євросоюзі, а також співробітництво США та ЄС.

Дуда підкреслив, що найбільша інвестиція США у світі — стабільність та безпека у Європі.

Крім того, польський лідер додав, що Росія є «найсерйознішою загрозою безпеки в Європі та світі».

«Напад на Грузію у 2008 році, а також незаконна анексія Криму і військова інтервенція в Україні в 2014 році показують реальні наміри Росії. Події останніх днів довели, що Кремль дозволяє собі здійснювати замахи з використанням хімічної зброї на території країни НАТО і втручатися у демократичні процеси», — заявив Дуда.

Нагадаємо, у доповіді Комітету з питань науки і технологій в Парламентській Асамблеї НАТО йдеться, що Росія втручалась у вибори принаймні 5 країн НАТО.

Раніше Комітет Сенату США з питань розвідки офіційно погодився із висновками американських розвідувальних служб, які переконані, що Росія втручалася у вибори президента США з метою допомоги на той час кандидату Дональду Трампу.

У лютому 2018 США вперше висунули звинувачення 13 громадянам Росії щодо втручання у вибори президента США. Серед обвинувачених — бізнесмен Євген Пригожин, наближений до президента Росії Володимира Путіна.

У березні 2018 повідомлялося, що Facebook не виявив доказів втручанняРосії у референдум щодо Brexit.

/Павло Калашник

Поділитись: