ENRU

Президент Румунії скасував візит до України через закон про освіту

Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив про скасування офіційного візиту в Україну через ухвалений Верховною Радою закон «Про освіту».

Про це він заявив на прес-конференції в Нью-Йорку перед від'їздом у Бухарест, передає «Укрінформ».

«Я прийняв рішення скасувати візит в Україну після того, як дізнався про ухвалений закон «Про освіту». Також я скасував оголошену на кінець вересня зустрічу з головою Верховної Ради», — заявив президент Румунії.

Йоганніс підкреслив, що до жовтневого візиту в Україну готувалися дуже ретельно, проте він був «неприємно здивований» тим, що Верховна Рада «без попередніх обговорень з партнерами України», все ж ухвалила закон, який «жорстко обмежує права національних меншин навчатися рідною мовою». Президент також нагадав, що в Україні мешкає близько 400 тисяч румун.

За словами Йоганніса, він передав свою стурбованість Президентові України Петру Порошенку під час зустрічей в Нью-Йорку, де проходить засідання Генасамблеї ООН.

Напередодні парламент Румунії прийняв декларацію, в якій також висловлено стурбованість ухваленням нового закону «Про освіту». 19 вересня парламент Угорщини схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту

5 вересня Верховна Рада ухвалила закон про освіту. «За» відповідне рішення проголосували 255 депутатів. В ухваленому Радою законі про освіту передбачається, що національним меншинам гарантується право на навчання рідною мовою одночасно з українською мовою лише в окремих класах (групах) комунальних закладах дошкільної та початкової освіти.

Як пояснив глава МЗС Павло Клімкін, закон про освіту не скорочує викладання мовами нацменшин, а додає українську.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Виключно українською»: мовне питання як ціна реформи освіти

19 вересня голова Верховної Ради підписав закон про освіту