Президент Сербії Александар Вучич провів засідання Ради національної безпеки Сербії через загрозу загострення ситуації у відносинах з Косово.

Президент Сербії Александар Вучич провів засідання Ради національної безпеки Сербії через загрозу загострення ситуації у відносинах з Косово.

Про це повідомляє Novosti.rs.

Йдеться про північ Косово, де проживають переважно серби. Напередодні була озвучена інформація про можливий наступ сил безпеки Косово на північ.

3 серпня відбулося засідання Радбезу Косово, де обговорили інформацію про нібито наміри сербів на півночі в односторонньому порядку оголосити автономію.

Наразі відомо, що міжнародні сили під керівництвом НАТО, відповідальні за забезпечення стабільності у Косово (KFOR), приведені в стан підвищеної боєготовності.

Можливе оголошення сербами автономії на півночі Косового пов'язують з відмовою місцевої влади виконувати зобов'язання зі створення Спільноти сербських муніципалітетів.

У червні рух сербів Косово і Метохії «Батьківщина» 28 червня опублікував відкритий лист президенту Росії Володимиру Путіну з проханням не допустити міжнародного визнання Косова.

Косово — частково визнана держава на Балканах, чию незалежність визнали 110 держав. 17 лютого 2008 року парламент Косова проголосив незалежність краю в односторонньому порядку.

Сербія не визнає відділення Косова і досі вважає його своєю територією.

Україна також офіційно не визнає незалежності Косова.

Нагадаємо, президент Сербії Александер Вучич розпочав переговори з лідером Косово Хашимом Тачі щодо угоди про примирення. Переговори відбуваються за посередництва високої представниці ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні.

Раніше президент Сербії Александер Вучич заявив, що визнання анексії Криму рівноцінне визнанню незалежності Косова.

Президент Європейської Ради Дональд Туск заявив, що не бачить  прориву в відносинах Косово і ЄС без нормалізації відносин з Сербією. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про Росію на Балканах і громадянське суспільство під час війни – екс-очільник Фонду Маршалла.

Поділитись: