ENRU

Президент Євроради заявив про готовність ЄС посилити санкції проти КНДР

Північна Корея має повністю відмовитися від усіх свої збройних програм та припинити вся пов'язану з ними діяльність.

Про це заявив резидент Європейської ради Дональд Туск, передається на сайті Євроради.

«Ми закликаємо Раду Безпеки ООН ухвалити нові санкції та продемонструвати рішучість для досягнення мирної денуклеаризації Корейського півострова. Ставки стають надто високими», — йдеться в заяві.

Він підкреслив, що останні ядерні випробування КНДР порушують взяті на себе зобов'язання з міжнародного права, а також вимоги Ради Безпеки ООН і глобального режиму нерозповсюдження та роззброєння.

«Це змушує міжнародну спільноту об'єднатись у швидкій і рішучій реакції», — говориться в повідомленні глави Європейського ради.

Раніше Меркель і Макрон закликали посилити санкції проти Північної Кореї.

Чинний голова ОБСЄ Себастьян Курц закликав Радбез ООН відреагувати на ядерні випробування Північної Кореї. Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе назвав ядерні випробування Пхеньяна «абсолютно неприйнятними».

Вночі, 3 вересня, на півночі КНДР сейсмологи зафіксували потужний землетрус, фактором якого вважався вибух. Фахівці допустили, що Північна Корея могла провести нове ядерне випробування.

Згодом влада Північної Кореї офіційно оголосила про успішне випробування водневої бомби, якою планується оснастити нову балістичну ракету.

Раніше глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що Північна Корея вже за кілька місяців зможе запустити міжконтинентальну балістичну ракету. За його словами, уникнути цього можна дотриманням санкцій Радбезу ООН від 5 серпня. Насамперед Китаєм, оскільки це найбільший торговий партнер КНДР.

Дональд Трамп пригрозив, що США можуть припинити торгівлю з Китаєм через те, що Пекін продовжує торгові стосунки з КНДР. На цю заяву засновник WikiLeaks, що Трамп може бути зміщений через припинення торгівлі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram