Без додаткового розпорядження уряду прикордонники не припинять пропускати в Україну співвітчизників, які прибувають на власних машинах або пішки.

Про це в ефірі hromadske заявив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що до кінця дня 27 березня Україна закриє державний кордон, а про громадян України, які залишаться поза її межами, «будуть піклуватися дипломати».

«Треба дочекатися, чи буде якесь додаткове розпорядження уряду, яке буде встановлювати якісь нові обмеження, які можуть стосуватися державного кордону, але варто дослухатися до повідомлень, які озвучував міністр закордонних справ, який зазначав, що автомобільне сполучення не припинятиметься, а також люди зможуть прибувати в пішому порядку», — сказав речник ДПСУ.

Він додав, що тих, хто прибуває пішки, забезпечуватимуть автобусами. Демченко уточнив, що такі автобуси організовують разом з місцевими органами влади.

Зазначимо, що попри заяву президента, у МЗС зазначили, що і з 28 березня українці зможуть повернутися на батьківщину на власних автомобілях, або через піші пункти пропуску.

У п'ятницю, 27 березня, на кордоні з Польщею утворився великий натовп, бо тисячі українців повертаються додому.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

За офіційними даними МОЗ, в Україні зафіксовано 218 випадків зараження коронавірусом, 5 із них — летальні.

Померли 71-річна жінка у Житомирській області, дві жінки: 56-річна і ще одна, вік якої наразі у МОЗ не уточнили, — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській.

Водночас четверо інфікованих повністю вилікувалися від коронавірусної хвороби. Усі вони у Чернівецькій області.

Поділитись: