Прикордонники викрили псевдодипломата: намагався «проскочити» з повним мікроавтобусом контрабандних цигарок
Фото:

ДПСУ

На кордоні з Угорщиною викрили чоловіка, який з підробленою карткою дипломата та дипломатичними номерами на автомобілі, намагався вивезти з України повний мікроавтобус контрабандних сигарет.

Про це повідомила пресслужба Держприкордонслужби України.

Сталося це в ніч на 26 вересня у пункті пропуску «Тиса». Під час перевірки на кордоні українець надав дипломатичну картку та додаток до неї, за якою його мали пропустити без перевірки. Однак прикордонники встановили, що документи підроблені. Окрім них фейковими були дипломатичні номери на автомобілі «Mercedes».

Відтак автомобіль перевірили. Виявилося, що мікроавтобус був вщент заповнений сигаретами без марки акцизного збору України.

Прикордонники викрили псевдодипломата: намагався «проскочити» з повним мікроавтобусом контрабандних цигарок
Фото:

ДПСУ

За цим фактом на адресу Державної фіскальної служби направлено повідомлення про виявлене кримінальне правопорушення, передбачене ст. 204 ККУ (Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів). Також у діях водія вбачають ознаки злочину, передбаченого ст. 358 ККУ (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Окрім цього прикордонники не виключають, що допомагати псевдодипломату могли деякі працівники митного поста.

Наразі експерти зважують сигарети і встановлюють, скільки вони можуть коштувати.

Як в Україні борються з контрабандою цигарок?

За переміщення цигарок у тайнику передбачений штраф в розмірі 100 відсотків вартості цигарок, їх конфіскація, а також конфіскація транспортного засобу зі сховищем, що використовувався для переміщення контрабанди через митний кордон України. 

Згідно зі ст. 201 Кримінального кодексу України, контрабанда карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років. Якщо це вчинили за попередньою змовою або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або службовою особою з використанням службового становища, — покарання більше: позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Поділитись: