Герцог і герцогиня Сасекські — принц Гаррі та Меган Маркл — втратять право на титул «Вашої Королівської Високості» та гроші, які використовує для утримання королівська родина.

Про це повідомляється на офіційній сторінці подружжя в Instagram, де наводиться заява королеви Єлизавети ІІ з цього приводу.

«Гаррі, Меган та Арчі (син подружжя ред.) залишаться коханими членами моєї сім'ї», — йдеться в заяві.

Королева також висловила підтримку їхньому прагненню до більш незалежного життя: «Хочу подякувати їм за їхню віддану роботу по всій країні, Співдружності та за її межами, а ще я особливо пишаюсь тим, як Меган настільки швидко вдалося стати членом нашої родини».

Офіційне повідомлення Букінгемського палацу про рішення щодо принца Гаррі та Меган Маркл
Фото:

Instagram/Sussex Royal

Водночас, як повідомляє BBC, Гаррі та Меган висловили намір повернути гроші за реставрацію Фроґмор-гаусу — заміської резиденції королівської родини, яка залишиться домом для подружжя у Великій Британії. Крім того, пара більше офіційно не представлятиме королеву Єлизавету ІІ.

За даними BBC, домовленість набуває чинності з весни 2020 року. Вона прямо не вказує, чи матиме право Гаррі претендувати на королівський престол, однак, найімовірніше, така можливість у нього залишається.

Нагадаємо:

  • 9 січня Герцог і герцогиня Сасекські оголосили, що відмовляються від ролі «старших» членів королівської сім’ї Великої Британії й працюватимуть для того, щоб бути фінансово незалежними.
  • Вони зазначили, що ухвалили це рішення після «багатьох місяців роздумів та внутрішніх обговорень» і за підтримки своїх шанувальників.
  • 13 січня британська королева Єлизавета ІІ погодилася на перехідний період, під час якого герцог і герцогиня Сасекські — принц Гаррі і Меган Маркл — поступово відійдуть від ролі членів королівської сім'ї.
  • Домовленість було досягнуто на нараді в Сандрінґемському палаці в графстві Норфолк, Англія.
Поділитись: